Instrukcja obsługi

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci Internet, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej zamieszczane są informacje których obowiązek publikowania nakłada Ustawa z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) oraz Rozporządzenie  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2005r. (Dz. U. Nr 10, poz. 68)

Biuletyn Informacji Publicznej ma zapewnić łatwy dostęp do aktualnej i pełnej informacji dotyczącej spraw publicznych. Na stronach BIP można znaleźć informacje o aktach prawnych, zarządzeniach, zamówieniach publicznych oraz procedurach załatwiania spraw w jednostce i jednostkach podległych.

Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej:

1. Użytkownik strony wybiera określoną informację z menu znajdującego się po lewej stronie ekranu.
2. Z prawej strony ekranu znajdują się ważne informacje o znaczeniu globalnym. Pod nimi znajduje się wykaz sądów rejonowych okręgu toruńskiego. Kliknięcie na określony sąd spowoduje przekierowanie na  jego witrynę internetową.
3. Kliknięcie na baner z napisem Sąd Rejonowy w Brodnicy na podstronach spowoduje powrót do strony głównej serwisu.
4. W górnej części każdej strony, tuż pod banerem,  znajduje się moduł umożliwiający wyszukiwanie informacji w serwisie. W pole wyszukiwarki należy wpisać pożądany tekst, a następnie nacisnąć klawisz Enter bądź przycisk Szukaj. Zostanie wyświetlona lista znalezionych tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania.
5. W prawym górnym rogu strony znajdują się w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące - zmiana wielkości czcionki oraz zmiana kontrastu wyświetlanej strony.
6. Większość przeglądarek umożliwia powiększanie oraz pomniejszanie zawartości stron. Jednoczesne naciśnięcie klawisza "Ctrl" wraz z klawiszem "+" spowoduje zwiększenie, natomoast jednoczesne naciśnięcie klawisza "Ctrl" oraz klawisza "-" zmniejszenie rozmiaru wyświetlanej zawartości strony. W celu powrotu do wielkości standardowej należy równocześnie nacisnąć klawisz "Ctrl" oraz klawisz "0".
7. Dane redaktora oraz administratora strony znajdują się w zakładce Redakcja BIP.
8. Aby przejść do strony głównej BIP należy kliknąć na logo BIP znajdujące się w prawym górnym rogu strony. Ten sam wynik zostanie uzyskany po naciśnięciu przycisku z odpowiednim opisem, znajdującym się pod menu po lewej stronie.
9. W dolnej części serwisu po lewej stronie znajduje się przycisk z napisem "E-WOKANDA", który prowadzi do wykazu spraw odbywających się w Sądzie Rejonowym w Brodnicy oraz przycisk z logo "ePUAP" prowadzący do strony www elektronicznej platformy usług administracji publicznej, poprzez którą można złożyć wniosek do Sądu Rejonowego w Brodnicy.

Rejestr zmian dla: Instrukcja obsługi

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Brodnicy
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2019-01-03
Publikacja w dniu:
2019-01-03
Opis zmiany:
b/d
Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Brodnicy
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2019-01-03
Publikacja w dniu:
2019-01-03
Opis zmiany:
b/d